Wednesday, 2019-04-24
IHG-FORUM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi » IHG Boxi » Tutorials / Mësime » Si te ndryshojme emrin e Recycle Bin
Si te ndryshojme emrin e Recycle Bin
agoniiDate: Tuesday, 2008-10-14, 5:57 PM | Message # 1
Admin & WebMaster agonii
Group: Administrators
Messages: 142
Reputation: 1
Status: Offline
Si te ndryshojme emrin e Recycle Bin ... (Shportes te PC-s)
1. Start, Run, 'Regedit'.
2. Shtypim 'Ctrl'+'F' dhe ne tabelen qe na hapet shkruajme 'Recycle Bin' dhe enter
3. kerkimi njeh disa emra por ju duhet te ndryshoni vetem ate qe ka te shkruar (Default).
4. pasi e ndryshojme shohim rezultatin ne desktop

Ose menyra 2 :

1. Shkojmë Start / Run
2. E shkruajmë regedit dhe e shtypim ok.
3. Pastaj e qelim kët folder HKEY_CLASSES_ROOT
4. Dhe hym në kët folder CLSID
5. Pastaj e gjejmë kët folder {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}
6. Dhe e qelim kët folder ShellFolder
7. Dhe e shkojmë në "Attributes" data value prej "40 01 00 20" e shkruajm "50 01 00 20". dhe e bojme ok pastaj prap shkojm në "CallForAttributes" aj osht 4 po ju e boni numrin 0 dhe e shtypim ok dhe kshtu muni ta ndroni emrin e Recycle Bin -binit.


IHG-Forum
Forumi i ardhmeris
agonii
Group : Administrators

http://img394.imageshack.us/img394/6413/notfoundmd1.gif

 
Forumi » IHG Boxi » Tutorials / Mësime » Si te ndryshojme emrin e Recycle Bin
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2019
Hosted by uCoz