Monday, 2019-05-20
IHG-FORUM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi » Informacione & Diskutime te Ndryshme » Sport » Butragenjo: Reali ka më shumë shpirt garues se sa BarcelonaP
Butragenjo: Reali ka më shumë shpirt garues se sa BarcelonaP
pulseDate: Saturday, 2008-10-11, 10:43 PM | Message # 1
Admin (pulse)
Group: Administrators
Messages: 100
Reputation: 0
Status: Offline

Legjenda e Realit të Madridit, Emilio Butragenjo, ka thënë se Reali nuk mund të shpresojë që të garojë me Barcelonën në aspektin e vlerës së argëtimit në lojën e futbollit, por sipas tij ish-klubi i tij ka më shumë shpirt garues.
Ish-futbollisti i Realit ka pranuar se skuadra e Bernd Shusterit nuk ka arritur t'i ngritë shikuesit në këmbë në këtë edicion, edhe pse ata kanë shënuar fitore në shumicën e ndeshjeve. "Tek Barça mua më duket se ekziston një projekt me themele mjaft të mira. Barcelona është më të vërtet e aftë që të ec përpara dhe ata janë një skuadër e cila e pëlqen që të kontrollojë lojën", ka theksuar Butragenjo. "Në anën tjetër, Real Madridi është skuadër e cila nuk humb, për shkak të shpirtit garues. Ndoshta Reali nuk ka një lojtar si Mesi, Kristiano Ronaldo apo Kaka, por është skuadër e bashkuar dhe me shpirt luftarak, prandaj kjo i jep mundësi të fitojë edhe atëherë kur nuk janë më të mirë se rivali i tyre. Për këtë arsye nuk mund të themi se Barcelona është më e mirë se Reali, ndonëse ata luajnë futboll atraktiv dhe kanë futbollistë me teknikë të përsosur të cilët mund ta mbajnë lojën në nivel të lartë", ka nënvizuar Butragenjo.


www.IHG-forum.at.ua
Indetifikimi:pulse
Fjalekalimi:*****
www.IHG-forum.at.ua
 
Forumi » Informacione & Diskutime te Ndryshme » Sport » Butragenjo: Reali ka më shumë shpirt garues se sa BarcelonaP
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2019
Hosted by uCoz