Wednesday, 2019-06-26
IHG-FORUM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi » Informacione & Diskutime te Ndryshme » Sport » Kaka favorizon Mesin për "Topin e artë"
Kaka favorizon Mesin për "Topin e artë"
pulseDate: Saturday, 2008-10-11, 10:17 PM | Message # 1
Admin (pulse)
Group: Administrators
Messages: 100
Reputation: 0
Status: Offline
Ylli brazilian i Milanit, Rikardo Leite Kaka beson se argjentinasi, Lionel Mesi e meriton ta fitojë "Topin e artë" për këtë vit, para yllit të Mançester Junajtedit, Kristiano Ronaldo. Kaka e ka fituar vitin e kaluar këtë trofe, derisa këtë vit favoritë për ta fituar trofeun që e ndanë revista prestigjioze franceze "France Football" janë Mesi dhe Ronaldo.
"Mesi e meriton 'Topin e artë'", ka theksuar Kaka për "La Gazzetta dello Sport". "Ai është një lojtar i mirëfilltë i klasit botëror. Po ashtu edhe Kristiano Ronaldo e meriton ta fitojë këtë trofe, por unë e shoh vetëm Mesin si pasardhësin tim në këtë trofe. Unë e çmoj aftësinë e tij dhe mënyrën me të cilën e kontrollon futbollin. Ai është një tip i lojtarit të cilin gjithmonë keni dëshirë ta keni në skuadër", ka shtuar Kaka.


www.IHG-forum.at.ua
Indetifikimi:pulse
Fjalekalimi:*****
www.IHG-forum.at.ua
 
Forumi » Informacione & Diskutime te Ndryshme » Sport » Kaka favorizon Mesin për "Topin e artë"
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2019
Hosted by uCoz