Monday, 2019-05-20
IHG-FORUM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi » Informacione & Diskutime te Ndryshme » Sport » Shqipëria ngjitet 19 shkallë në FIFAPosted: Today, 16:25
Shqipëria ngjitet 19 shkallë në FIFAPosted: Today, 16:25
pulseDate: Saturday, 2008-10-11, 10:16 PM | Message # 1
Admin (pulse)
Group: Administrators
Messages: 100
Reputation: 0
Status: Offline
Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar një ngritje të konsiderueshme në renditjen e FIFA-s për muajin tetor. Në fakt, Shqipëria është ngjitur madje 19 shkallë dhe tashmë zë pozitën e 83-të, me 416 pikë.
Ky përmirësim i pozitës në renditjen e FIFA-s ka ardhur duke iu falënderuar nismës së mbarë të kualifikimeve për Botërorin 2010, ku kuqezinjtë barazuan pa gola me Suedinë dhe mposhtën Maltën, 3:0. Kundërshtari i ardhshëm i kuqezinjve, Hungaria, ka humbur plotë 12 vende në renditjen e re të FIFA-s dhe tash zë pozitën e 62-të, derisa Portugalia, skuadër me të cilën Shqipëria do të përballet me 15 tetor, ka humbur një vend dhe tash zë pozitën e 10-të.

Renditja e FIFA-s
1.Spanja 1643 pikë
2.Italia 1365
3.Gjermania 1336
4.Brazili 1280
5.Holanda 1258
6.Kroacia 1223
7.Argjentina 1200
8.Çekia 1111
9.Rusia 1076
10.Portugalia 1075
------------------------
83. Shqipëria


www.IHG-forum.at.ua
Indetifikimi:pulse
Fjalekalimi:*****
www.IHG-forum.at.ua
 
Forumi » Informacione & Diskutime te Ndryshme » Sport » Shqipëria ngjitet 19 shkallë në FIFAPosted: Today, 16:25
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2019
Hosted by uCoz