Wednesday, 2019-06-26
IHG-FORUM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi » Informacione & Diskutime te Ndryshme » Sport » Kam rilindur
Kam rilindur
pulseDate: Saturday, 2008-10-11, 10:15 PM | Message # 1
Admin (pulse)
Group: Administrators
Messages: 100
Reputation: 0
Status: Offline
Sulmuesi brazilan në radhët e Interit, Adriano është duke kaluar momente të shkëlqyeshme nën drejtimin e trajnerit të ri Hose Murinjo. Falë lojërave të mira në skuadrën zikaltër, Adriano është ftuar në skuadrën kombëtare nga përzgjedhësi Dunga, për ndeshjen ndaj Venezuelës, që zhvillohet të dielën në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2010.
"Jam i gatshëm për rikthim në kombëtare. Mendoj se kjo është periudha më magjike që nga viti 2005. Unë po luaj ndryshe nën drejtimin e Hose Murinjos. Qëndroj pak më mbrapa dhe kam më shumë hapësirë, kurse Zlatan Ibrahimoviqi është më shumë statik. Natyrisht duhet të përshtatem. Lojtar i madh është ai që dinë se si të përshtatet në stile të ndryshme të lojës", ka theksuar Adriano, duke shtuar: "Sa i përket kombëtares, e di se secili futbollist dëshiron t'i jepet rasti për të luajtur, por Karlos Dunga është i vetëdijshëm se unë kam durimin e duhur për të pritur rastin tim për të shkëlqyer".


www.IHG-forum.at.ua
Indetifikimi:pulse
Fjalekalimi:*****
www.IHG-forum.at.ua
 
Forumi » Informacione & Diskutime te Ndryshme » Sport » Kam rilindur
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2019
Hosted by uCoz