Wednesday, 2019-04-24
IHG-FORUM
Site menu
Main » 2008 » October » 5 » Çipat DirectX 11 vijnë në vitin 2009
Çipat DirectX 11 vijnë në vitin 2009
3:26 PM

Çipat DirectX 11 vijnë në vitin 2009

ATI, njësia e AMD-së e cila merret me grafikë ka paralajmëruar planet e saj për vitin e ardhshëm në panairin Ceatec në mes të cilave janë edhe çipat DirectX 11 si dhe procesi prodhues 40-nanometërsh.
Me kalimin në prodhimin 40-nanometërsh ATI ka për qëllim që edhe më shumë të popullarizojë memorien GDDR5 me kartelat e saj grafike, e me prodhimin e çipave grafik DirectX 11 do të arrij kompatibilitetin me OpenCL.

DirectX 11 do të bashkëpunojë me Windows 7 e radhës, derisa për të ardhmen e largët AMD paralajmëron ekranet 3D me teknologjinë multitouch sipas Microsoft Surface dhe televizorë me rezolucion maksimal prej 1920 x 1080 pikselash.
Views: 1435 | Added by: agonii | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form
News calendar
«  October 2008  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Search
Site friends
Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Copyright MyCorp © 2019
Hosted by uCoz