Saturday, 2019-03-23
IHG-FORUM
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi » IHG Boxi » Tutorials / Mësime » (Corel Draw 12)Lëvizja e objekteve nga një fajll në tjetrin
(Corel Draw 12)Lëvizja e objekteve nga një fajll në tjetrin
agoniiDate: Thursday, 2008-10-09, 2:45 PM | Message # 1
Admin & WebMaster agonii
Group: Administrators
Messages: 142
Reputation: 1
Status: Offline
(Corel Draw 12)Lëvizja e objekteve nga një fajll në tjetrin

Nëse jemi duke punuar në një dokument dhe dëshirojmë të kopjojmë disa të dhëna nga një dokument atëherë nga menyja Window zgjidhet Tile Horizontally.
Më pas hapet dritarja me dy nën dritare,nga ku shumë lehtë mundë të bëhet lëvizja e objektit prej grafikut 1 duke e kapur me anë të miut dhe duke lëshuar nga grafiku 2.Nëse dëshirojmë kopjimin prej grafikut 1 në grafikun 2 atëherë :
• E selektojm objektin në grafikun 1;
• Klikojmë me tastin e djathtë të miut mbi të;
• E tërheqim në grafikun 2;
• Lëshojme tastin e miut paraqitet menyja e përkoshme si në figuren vijuese ku na jepet mundësia për lëvizje,vendosje etj.Për kopjim zgjedhim opsionin Copy Here.

Linku per download :

Code
http://rapidshare.com/files/152318875/Levizja_e_objekteve_nga_nje_fajll_ne_tjetrin.docx.html

ose

Code
http://www.ngarkoks.com/download.php?file=731Levizja e objekteve nga nje fajll ne tjetrin.docx


IHG-Forum
Forumi i ardhmeris
agonii
Group : Administrators

http://img394.imageshack.us/img394/6413/notfoundmd1.gif

 
Forumi » IHG Boxi » Tutorials / Mësime » (Corel Draw 12)Lëvizja e objekteve nga një fajll në tjetrin
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2019
Hosted by uCoz